Informujemy, że nasza akcja na recenzję książki odbiła się szerokim echem. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nadal zachęcamy wszystkich uczniów do dzielenia się swoimi refleksjami na temat przeczytanych lektur.

Dwie nasze uczennice napisały recenzje bestselleru Spencera Johnsona pt. „Kto zabrał mój ser?”. Szczególnie polecamy tę pozycję książkową, bo jest doskonałym lekarstwem na letarg.  

,, Kto zabrał mój ser? "

       

Mimo zabawnej nazwy książka jest bardzo ciekawa i daje sporo do myślenia, opowiada ona o 4 istotach, dwie myszki (Nos i Pędziwiatr) oraz dwojga małych ludzi (Zastałek i Bojek). 

Postacie małych ludzi reprezentują charaktery społeczeństwa, którzy boją się zmian, natomiast myszy to odwrotność charakteru małych ludzi. Książka pokazuje, że mimo strachu warto przełamać lody i spróbować czegoś nowego tak jak zrobił to bojek. 

W książce również występują starzy znajomi, którzy po usłyszeniu historii o serze zaczęli żałować, że wcześniej bali się  nowych rzeczy, może gdyby wcześniej przełamali lody ich życie potoczyłoby się inaczej, a interesy które się rozpadły dalej by funkcjonowały.

Autor: Spencer JOHNSON

 

Tytuł:,, Kto zabrał mój ser?"

 

Jest to książka która opisuje jak reagujmy na zmiany w życiu.

Jej bohaterami są cztery istoty: myszy, Nos i Pędziwiatr oraz mali ludzie, Zastałek i Bojek. Każdy z nich jest mieszkańcem labiryntu poszukującym sera.

Postacie reprezentują charaktery ludzi, a tytułowy SER nasze relacje oraz marzenia. Książka uświadamia, iż nie zawsze zmiany które są przerażające i wręcz nie do pomyślenia muszą prowadzić do niechcianych skutków.

W książce, Spencer Johnson opisywał jak bardzo i w jaki sposób historia,, O SERZE zmieniła poglądy ludzi jego otaczających.

Uczennice 3TH, 

Czapska Julia Weronika i Waszkiewicz Julia