Poniżej są opisane po kolei:

1. Dostęp do poczty e-mail (uczeń)

2. Dostęp do eDziennika (uczeń oraz rodzic korzystający z własnego adresu e-mail)

3. Dostęp do Classrooma (uczeń)

 

Jako uczeń otrzymałeś/aś informację od Wychowawcy podobne do poniższych danych. Posłużą Ci one aby zalogować się do poczty, eDziennika, Classrooma.

UWAGA. Wszystkie te usługi są usuwane wraz z zakończeniem nauki w ZSG lub przeniesienia się do innego oddziału w ramach ZSG. Pamiętaj o zarchiwizowaniu istotnych informacji przed zakończeniem nauki!

emailnazwa użytkownikahasło
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2020-jan.kowalski

lub zd.2021.j.kowalski (dla kont zakładanych od 2021r.)

LyQz?%x7

 

1. Dostęp do poczty e-mail

Aby zalogować się na pocztę wchodzisz na https://poczta.domena.pl/ gdzie wpisujesz:

Nazwę użytkownika (przykład): 2021-jan.kowalski

hasło (przykład): LyQz?%x7

Na tą skrzynką spływają zaproszenia na zajęcia szkolne (w trybie nauki zdalnej), służy ona również do codziennej komunikacji pomiędzy Tobą a Nauczycielami. Skrzynka e-mail posiada 300 MB przestrzeni.

 

2. Dostęp do e-dziennika

Podczas pierwszego logowania do systemu każdy użytkownik musi przeprowadzić procedurę zakładania (lub aktywacji) konta, która wiąże się z utworzeniem hasła dostępu do systemu.

Adres logowania do eDziennika: https://uonetplus.vulcan.net.pl/bialystok/

Do logowania wykorzystujemy email który otrzymałeś w punkcie nr 1, czyli przykładowo będzie on wyglądać tak: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gdy upłynie miesiąc eDziennik wymusi zmianę hasła. Aby je zmienić, na stronie startowej https://uonetplus.vulcan.net.pl/bialystok/ wybieramy "Zmień hasło" i wprowadzamy nowe.

 

3. Dostęp do Classrooma

Na czas pracy z Classroom-em należy korzystać z utworzonego konta szkolnego w Google. Jeśli korzystasz z prywatnego konta Google należy się przelogować/wylogować z poprzedniego.

Aby się zalogować do Classrooma, wchodzisz na https://classroom.google.com

Adres użytkownika (przykład): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Hasło (przykład): LyQz?%x7