W dniach 7.06.2026-26.06.2026 uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych w Białymstoku uczestniczą w zagranicznym stażu zawodowym w hiszpańskiej Granadzie w ramach przedsięwzięcia „Gastro Granada" nr FERS-VET-2025-1-PL01-KA122-VET- 000336691, realizowanego w programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS).


W projekcie bierze udział 20 uczniów: 6 kelnerów, 2 kucharzy, 1 technik technologii żywności oraz 11 techników  usług gastronomicznych.
Uczniowie odbywają praktyki zawodowe w lokalnych restauracjach, gdzie zdobywają cenne doświadczenie zawodowe oraz poznają tajniki kuchni hiszpańskiej. Nad uczestnikami podczas wyjazdu opiekę sprawują nauczyciele Alicja Nelke oraz Paweł Karetko.

Pobyt w Granadzie to nie tylko nauka zawodu. Uczestnicy rozwijają również swoje kompetencje językowe i interpersonalne, ucząc się współpracy w międzynarodowym środowisku. W czasie wolnym zwiedzają najciekawsze miejsca, poznają kulturę, tradycje oraz codzienne życie mieszkańców Hiszpanii.

Udział w projekcie jest dla uczniów wyjątkową szansą na rozwój zawodowy oraz osobisty i z pewnością nabyte umiejętności zaprocentują w ich przyszłej karierze zawodowej.
 Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnych projektach zagranicznych. Warto pamiętać, że o zakwalifikowaniu się do programu decydują między innymi dobre wyniki w nauce oraz wysoka frekwencja, dlatego warto zadbać o swoje osiągnięcia szkolne. Dzięki temu również Wy możecie przeżyć niezapomnianą przygodę, poznać nowe kultury i zdobyć cenne doświadczenie zawodowe za granicą.