Na ręce Dyrektora ZSG zostały złożone podziękowania o następującej treści:

 

Serdecznie dziękuję za udział w Konferencji dla doradców zawodowych, zorganizowanej 8 listopada 2021 r. Podejmując w 2019 roku inicjatywę promowania szkolnictwa zawodowego liczyłem na współpracę różnych partnerów rynku pracy. Dlatego też, jest mi niezmiernie miło, że tak liczne grono szkół zawodowych i pracodawców przyłączyło się do tej akcji. To właśnie współpraca samorządu, szkół zawodowych i przedsiębiorców może wspólnie kształtować doradztwo zawodowe w szkołach podstawowych. Razem możemy przekazać młodym ludziom rzetelną wiedzę na temat poszukiwanych zawodów na lokalnym rynku pracy od strony praktycznej i odczarorowujemy niektóre z nich.

Konferencja nie jest ostatnim etapem naszych działań w zakresie przedsięwzięć na rzecz szeroko pojętego doradztwa zawodowego. Już dziś chciałbym zaprosić Państwa do udziału w Targach Edukacji i Pracy, które odbędą się 22-23 marca 2022 r. W niedalekiej przyszłości podejmiemy kolejne wyzwania związane z doradztwem zawodowym, o których będziemy informować Państwa na bieżąco.

 

Jan Bolesław Perkowski

Starosta Białostocki

Skan 20211129