W dniu 22 maja 2023 roku, odbyło się spotkanie młodzieży z klasy IZAP wraz z Panią Barbarą Wysocką w Hotelu Royal w Białymstoku, z absolwentem Zespołu Szkół Gastronomicznych- Pawłem Zawadzkim.

16

Paweł jest szefem kuchni, tutejszej restauracji Monte Carlo. Wcześniej pracował i zdobywał doświadczenie branżowe w Hotelu Aristo w Białymstoku, w Recepturze, był właścicielem bardzo lubianej restauracji: Z drugiej strony rynku. Od sześciu lat prowadzi firmę consultingową, szkoli, przeprowadza audyty.

2

3

4

 

Elegancki lokal stanowi część zlokalizowanego w samym centrum Białegostoku pięciogwiazdkowego hotelu: Royal Hotel & Spa.

25

 

  Paweł opowiedział nam o swojej drodze zawodowej, początkach kariery i wyzwaniach, z jakimi musiał się zmierzyć. Jego pasja i zaangażowanie w sztukę kulinarną były niesamowicie inspirujące. Podzielił się on również swoimi doświadczeniami związanymi z pracą, omówił jakie innowacje wprowadził do menu, aby zaspokoić różnorodne gusta gości.

11

Zaangażowanie, pasja oraz wielka miłość do gotowania sprawiły, że osiągnął wiele. Jest zdobywcą wielu nagród, między innymi “Złotej czapki”. W wolnym czasie gotuje i zdobywa kulinarne doświadczenie w Macedonii, gotując w polskiej ambasadzie.

9

10

W restauracji można skosztować produktów pochodzących prosto z gospodarstw rolnych.

Sprowadzane są sery korycińskie, narwiańskie ogórki oraz kapusta kiszona.

12

18

W menu znajdują się zarówno pierogi z mięsem z dziczyzny jak i wiele innych ciekawych potraw W karcie można również znaleźć m.in. policzki wołowe, podane z musem z kalafiora z dzikimi brokułami, pierś z kaczki czy stek z sandacza. Kuchnia tworzona z pasją przez profesjonalnych kucharzy. Wyjątkowa jest oprawa dań i smak pobudzający zmysły.

13

19

Jednak wyśmienita restauracja z otwartą kuchnią to nie wszystko.

6

21

Browar Stary Rynek to centrum piwowarstwa. Możemy tutaj degustować smaki regionalnych piw.

5

 Posiadając kilkusetletnią tradycję receptury piwa interpretują ją na nowo, otrzymując w ten sposób wyjątkowy i niepowtarzalny smak, poprzez nowoczesną warzelnię o wybiciu dziesięciu hektolitrów oraz piętnaście tanków fermentacyjno-leżakowych o tej samej pojemności.

8

  Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Pawłowi za czas spędzony z nami!

   Spotkanie było nie tylko źródłem wiedzy i inspiracji, ale również doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z profesjonalistą w branży kulinarnej.

Dla nas wszystkich to ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej nauki i pracy!

                                                                                           

Barbara Wysocka