W dniu 01-06-2021 odbyło się spotkanie uczniów klasy IIITE z  absolwentką  naszej szkoły Martą Barszczewską.

Marta  jest osobą bardzo zapracowaną, lecz pomimo to, znalazła chwilę, aby nam opowiedzieć o tym, czym obecnie się zajmuje i w jaki sposób rozwija dalej swoją pasję, czyli malarstwo.

Już podczas nauki, właściwie od pierwszej klasy technikum, Marta brała udział w wielu konkursach, nie tylko plastycznych, ale również recytatorskich, gdzie zdobywała najwyższe miejsca. Zawsze była i jest osobą  otwartą, wrażliwą na los drugiego człowieka, pracowitą  i bardzo związaną z naszą szkołą. W świetlicy szkolnej wielokrotnie  wystawiane były prace Marty -portrety  naszych  twórców, min. Henryka Sienkiewicza.

Marta, po ukończeniu nauki w naszej szkole dalej pracuje w zawodzie. Wraz ze swoją mamą kontynuuje rodzinną tradycję i raczy wszystkich wspaniałą pizzą.

Kulinaria to również podróże, poznawanie nowych miejsc, kultur i smaków. Nowa pasja-fotografia, dopełnia obraz naszej absolwentki. Marta zwiedziła już kawałek świata, min. Hierapolis Pamukkale w Turcji, Wyspy Kanaryjskie, Grecję. Zakochała się w tych miejscach, smakach, a przede wszystkim poznała wielu wspaniałych  ludzi, którzy tak jak ona potrafią połączyć pracę zawodową z pasją.

Barbara Wysocka

111