Szanowni Państwo, 

zapraszamy na  bezpłatne spotkanie w ramach cyklu „Bezpieczni w sieci z OSE”, kierowane do Dyrektorów Szkół OSE i Technicznych Reprezentantów Szkół (TRS-ów). Dla wszystkich uczestników webinaru przewidujemy certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu.

Termin: 26 maja, godz. 16:00  17:15

Tematyka: Bezpieczni w sieci z OSE – Internet bez tajemnic

Transmisja spotkania odbędzie się na kanale YouTube OSE Ogólnopolska Sieć Edukacyjna.

Aby dołączyć do wydarzenia, wystarczy w dniu webinaru, o godz. 16:00, kliknąć w podany link: https://www.youtube.com/watch?v=VGaw434KrEw

 

Zaczniemy od podstaw - podczas spotkania wytłumaczymy, czym jest adres IP oraz omówimy jego składowe. Opowiemy o adresowaniu statycznym i dynamicznym, a także podpowiemy, jak sprawdzić swoją adresację w sieci. Wskażemy też, jakie są podstawowe urządzenia sieciowe. Omówimy adresację prywatną i publiczną oraz wyjaśnimy, czym jest NAT.

 

Webinar poprowadzą eksperci NASK: Artur Pietrzak oraz Jakub Starzyński.

 

Zapraszamy na Facebooka OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, gdzie na bieżąco informujemy o webinarach oraz zamieszczamy ciekawe materiały z nimi związane.

 

Zachęcamy również do udziału w kolejnych spotkaniach organizowanych w ramach z serii „Bezpieczni w sieci z OSE”: 

  • 9 czerwca, godz. 16:00: „Bezpieczni w sieci z OSE – Czym jest usługa OSE?”
  • 16 czerwca, godz. 16:00: „Bezpieczni w sieci z OSE – Dlaczego warto korzystać z usług bezpieczeństwa OSE?”

W ramach poszerzania wiedzy o usługach OSE specjalnie dla Państwa publikujemy również wywiady z serii „5 pytań o…”, w których rozmawiamy z ekspertami m.in. na temat zagadnień związanych z usługami OSE. Treści znajdą Państwo na naszej stronie ose.gov.pl, w zakładce Aktualności. Zachęcamy również do zapoznania się z zakładką Centrum Pomocy – w części FAQ znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. 

Informacje o usługach OSE oraz materiały edukacyjne dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu można także znaleźć na naszym kanale YouTube oraz Facebooku OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna. Zapraszamy również do skorzystania z zasobów edukacyjnych naszej platformy e-learningowej OSE IT Szkoła.

 

Zapraszamy do udziału w spotkaniu!

Do zobaczenia!

 

Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna