"Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" edycja 2019/2020

Szanowni Państwo,

Ze względu na sytuację epidemiczną tegoroczna Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” nie mogła zostać zrealizowana zgodnie z założonym harmonogramem.

Niemniej jednak chcemy przeprowadzić kolejny etap i wyłonić finalistów.

Kolejny etap  II etap Olimpiady (wojewódzki) odbędzie  się w trybie zdalnym:

19 czerwca 2020 r. o godz.14.00

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w olimpiadach przeprowadzonych w roku szkolnym 2019/2020 nie wyłania się laureatów. Z tego względu nasza Olimpiada zakończy się na II etapie, a osoby które zostałyby zakwalifikowane do III etapu otrzymają tytuł finalisty.

Do realizacji tego etapu wykorzystana zostanie platforma testportal.pl . Dostęp do platformy jest możliwy przez przeglądarkę internetową.

Test zostanie udostępniony na platformie testportal.pl dla wszystkich półfinałowych drużyn z całej Polski w tym samym czasie. Wykonanie testu będzie możliwe na podstawie indywidualnego kodu dostępu. Kody dostępu zostaną przekazane nauczycielom-opiekunom drużyn.

Platforma testportal.pl zawiera technologię „ Uczciwy rozwiązujący”. Dzięki temu każde opuszczenie testu, np. w celu wyszukania informacji lub komunikacji z innymi osobami, zostanie odnotowane i będzie dodatkową informacją dostępną podczas analizy wyników.

Zgodnie z Regulaminem Olimpiady, do finału przechodzi jeden najlepszy zespół z każdego województwa – pod warunkiem osiągnięcia minimum 80% poprawnych odpowiedzi.

O kolejności miejsc w każdym z  województw zadecyduje punktacja, natomiast jeśli to nie wystarczy to czas wykonania testu. W tej edycji Olimpiady nie będą realizowane dogrywki.

Osoby z tytułem finalisty będą mogły skorzystać z ulg podczas postępowań rekrutacyjnych, zgodnie z zasadami przyjętymi wspólnie przez uczelnię oraz ZUS. Lista uczelni oferujących takie udogodnienia znajduje się na: https://www.zus.pl/uczelnie/wsolpraca-zus-z-uczelniami .

Jednocześnie informujemy, że 22 kwietnia 2020 r. Olimpiada „ Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”  znalazła się w wykazie olimpiad tematycznych (zawodowych) MEN.

Przypominamy skład naszego zespołu:

  • Weronika Gaińska kl. IIITF
  • Justyna Makar kl.IIITC
  • Patrycja Stalończyk kl. IIITC

 

Trzymamy kciuki!!!                                                                    

 Barbara Wysocka