Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Rolki - to jest to ! Drukuj Email
Czwartek, 10 Czerwiec 2010 22:18
Witam !!!

Mam na imię Dawid Bienasz, jestem z klasy III TE i chciałbym przedstawić moją historię z rolkami :)

Około 2 lat temu zacząłem czynnie uprawiać dyscyplinę zwaną freestyle slalom, na łyżworolkach. Freestyle slalom jest to technika jazdy polegająca na wykonaniu efektownych trików w jeździe pomiędzy rozłożonymi w równej odległości w linii prostej pachołkami.

Historia francuskiego slalomu rozpoczęła się najprawdopodobniej w okolicach 1994 roku (powstanie Narodowego Komitetu Akrobatyki Wrotkarskiej we Francji). Większość wrotkarzy używa łyżworolek, część jednak stosuje tradycyjne wrotki.  przypadku łyżworolek często stosowany jest rockering, czyli podnoszenie przednich i tylnych kółek oraz krótkie płozy (230-245mm) by uzyskać maksymalną zwrotność. Rolki do jazdy slalomu są bardzo sztywne przez co odpowiednio zabezpieczają kostkę.

A teraz parę słów o tym jak to się u mnie zaczęło:)

Na rolkach jeżdżę od hmm szczerze, to nie pamiętam dokładnie, ale podobno dostałem pierwsze rolki mając 3 lata:) Skończyłem lat 8 i dostałem swoje pierwsze łyżwy. Do 18 roku życia, grałem w drużynie hokejowej ADH Białystok na pozycji bramkarza, niestety z powodu kontuzji barku, musiałem porzucić ten sport. Wtedy podczas lata, znów założyłem rolki...

JA w pozycji leżącej Cool

Poznałem kilku ludzi, którzy jeździli w zadziwiający sposób omijając tzw. "pachołki" po czym sam zacząłem próbować swoich sił :) Parę moich umiejętności można zobaczyć na przedstawionym filmie, lecz na żywo jest to o wiele bardziej efektowne.

Jeżeli ktokolwiek chciałby spróbować swoich umiejętności na rolkach, lub czegoś się nauczyć, bardzo chętnie przyjmiemy nowe osoby do swojej grupy.

Najczęściej spotykamy się w parku pod fontannami, pod ratuszem, pod teatrem Węgierki, ponieważ w tych miejscach jest najodpowiedniejsza jak na Białystok nawierzchnia  do uprawiania freestyle slalomu.

Mam nadzieję, że nie zmarnowaliście czasu wchodząc na tą podstronę.

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania proszę kierować je na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

A tak to wygląda w akcji...

 

Zmieniony: Niedziela, 02 Październik 2011 20:33