Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
IX Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik” Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 21 Maj 2019 21:17
W dniu 7 marca 2019 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Alchemik”. Organizatorem konkurs było Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Stowarzyszenie od wielu lat organizuje na terenie całej Polski konkursy edukacyjne, współpracując merytorycznie z takimi renomowanymi i prestiżowymi uczelniami wyższymi jak: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego czy Uniwersytet Warszawski. Celem konkursu było utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników chemii – poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.
W tegorocznej edycji „Alchemika” Zespół Szkół Gastronomicznych z Białegostoku reprezentowało 20 uczniów z drugiej, trzeciej i czwartej klasy technikum. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu konkursowego składającego się z 30 zadań zamkniętych (1 punkt za poprawną odpowiedź) oraz zadania opisowego (od 0 do 8 punktów). W części opisowej uczniowie mieli za zadanie wymienić i krótko opisać zjawiska chemiczne zachodzące naturalnie wokół człowieka. Uczniowie na rozwiązanie zadań mieli 45 minut. Prace oceniło jury powołane przez patronów naukowych konkursu. Najwyższy wynik w szkole uzyskała Beata Jatkowska z klasy IVTF, otrzymując dyplom i nagrodę książkową.

Szkolny Organizator Konkursu
Irena Charytoniuk