Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
„Skarby naszej szkolnej biblioteki” Drukuj Email
Niedziela, 24 Marzec 2019 21:48

We wtorek 12 marca 2019 r. w świetlicy Zespołu Szkół Gastronomicznych miała miejsce wystawa: „Skarby naszej szkolnej biblioteki

Organizatorami tej formy upowszechniania czytelnictwa w naszej szkole byli nauczyciele bibliotekarze.

Wyeksponowaliśmy: „białe kruki” czyli najstarsze książki w bibliotece, perły edytorstwa, książki kucharskie i zawodowe, klasykę literatury polskiej i obcojęzycznej oraz szereg innych. Przedstawiliśmy również   filmotekę szkolną (z możliwością obejrzenia wybranego filmu).

Wystawa cieszyła się dużą popularnością, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli oraz pracowników szkoły. Uczestniczyli w niej uczniowie  z poszczególnych klas wraz  z wychowawcami: I ZA z Panią Anną Antoniak, II TB z Panią Moniką Nizik, IV TE z Panią Danielą Perkowską, II TF z Panem Wojciechem Brańskim i III TE z Panią Alicją Nelke.

Wszyscy okazali ogromne zainteresowanie tematem. Stwierdzono jednoznacznie, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów zachęcenia uczniów do czytania, ponieważ książka najlepiej potrafi zareklamować się sama. Urokowi barwnej i bogato ilustrowanej książki, wyeksponowanej do obejrzenia na  wystawie bibliotecznej ulegli nawet stroniący od czytelnictwa uczniowie.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie zbiory są dostępne na co dzień do wglądu dla wszystkich zainteresowanych.

Organizując tę wystawę, chcieliśmy obudzić wrażliwość uczniów na piękno i zachęcić do czytania.

W akcji bardzo pomocni byli uczniowie: Anna Laura Białkowska z kl. I TE, która pod kierunkiem Pani Joanny Kurszel przygotowała i przedstawiła prezentację „Historia książki”, jak również uczennice z kl. II TF: Karolina Wołosik , Jolanta Wiśniewska i Zuzanna Zielińska które przedstawiły ciekawostki związane z historią powstawania książek. Pomocą techniczną służył uczeń kl. III TB – Jakub Sowul.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom za pomoc i zapraszamy do dalszej współpracy.

nauczyciele bibliotekarze

W załączeniu relacja fotograficzna, którą opracował uczeń klasy III TB – Jakub Sowul.