Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
X Konkurs Wiedzy o Rodzinie Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 14 Styczeń 2019 20:53

Każda rodzina ma swoją historię. Najpiękniejsze jest to, że te historie są nakreślone na piasku, nie wykute w granicie. To cudowne – ponieważ możemy je zmieniać. Możemy uwolnić się od kłamstw i spojrzeć w oczy prawdzie. I żyć dalej.

Diane Chamberlain

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w X Konkursie Wiedzy o Rodzinie, który odbędzie się w Zespole Szkół Gastronomicznych w dniu 01.04.2019 r.

W jubileuszowej edycji konkursu zachęcamy młodych ludzi do pogłębionej refleksji nad rodziną – jej funkcjami i zadaniami, które spełniała dawniej i spełnia dziś. Pochylimy się nad trudnościami, jakie przeżywa współczesna polska rodzina oraz sposobami ich pokonania. Bardzo chcemy w oczach młodego pokolenia dowartościować rodzinę – ukazać jej znaczenie i wartość w życiu każdego człowieka.

Cele konkursu, literatura, miejsce i termin rozstrzygnięcia zawarte są w załączonym regulaminie.

Konkurs Wiedzy o rodzinie organizuje się jako dwustopniowe zawody o zasięgu regionalnym: stopień I – eliminacje szkolne, stopień II – finał Konkursu.

Pierwszy stopień – eliminacje szkolne – składa się z części pisemnej i ma na celu wyłonienie 3 uczniów z największą liczbą punktów, którzy biorą udział w drugim stopniu Konkursu.

W tym roku zawieszamy przygotowanie przez uczniów prezentacji w programie PowerPoint.

Nazwiska trzech uczniów zakwalifikowanych do finału wraz z Kartami zgłoszeniowymi, Oświadczeniami należy przesłać drogą listową (na adres: ZSG ul. Knyszyńska 12, Białystok 15-702) lub elektroniczną (na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) do 25 marca 2019 roku.

Stopień drugi – finał Konkursu – składa się z części pisemnej.

Podczas sprawdzania testów będzie poczęstunek oraz spotkanie z zaproszonymi Gośćmi. Po nich Jury Konkursu uroczyście przedstawi zwycięzców i wręczy nagrody rzeczowe.

Wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie otrzymają dyplomy.

 Organizatorzy

 

Do pobrania:

1. Karta zgłoszenia

2. Regulamin

3. Materiały merytoryczne do pobrania jako archiwum zip

 

Zmieniony: Poniedziałek, 14 Styczeń 2019 21:04