Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Akcja charytatywna „Pieczemy ozdobne świąteczne pierniki” Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 03 Styczeń 2019 13:08
W ramach corocznej akcji Wolontariatu „Kiermasz bożonarodzeniowy”, w dniach 04.12 – 05.12.2018 r. zostały zorganizowane w ZSG warsztaty kulinarne „Pieczemy ozdobne świąteczne pierniki” w których uczestniczyło łącznie 12 osób, z tego 8 uczennic z klasy III ZB Zasadniczej Szkoły Zawodowej: Bach Magdalena, Chojnowska Kinga, Daszkilewicz Magdalena, Horodeńska Natalia, Hryniewska Sylwia, Okuła Marlena, Remesz Izabela, 2 uczennice z klasy II TC: Stalończyk Patrycja, Świrydowicz Gabriela i 2 uczennice z klasy II TF: Kuczyńska Aleksandra, Kalenik Gabriela.

Warsztaty kulinarne podczas, których sporządzałyśmy, wypiekałyśmy i dekorowałyśmy ozdobne świąteczne pierniki odbywały się w czasie wolnym od zajęć edukacyjnych. Chętne uczennice z klasy III ZB zakupiły produkty, wypiekły świąteczne pierniki oraz udekorowały znaczną część pierników wspólnie z uczennicami z klasy II TC podczas pierwszego dnia akcji tj. 04.12.2018 r., natomiast drugiego dnia trwania akcji tj. 05.12.2018 r. uczennice z klasy II TF udekorowały pozostałe pierniki.

Wyprodukowałyśmy ponad 200 sztuk ozdobnych świątecznych pierników. Wyroby nasze zostały sprzedane na „Kiermaszu bożonarodzeniowym” w Zespole Szkół Gastronomicznych w Białymstoku oraz w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Dochód z całego kiermaszu wyniósł 1200 zł i został przekazany jednemu z uczniów naszej szkoły, znajdującemu się w bardzo trudnej sytuacji materialnej.

Wszystkim uczestnikom akcji charytatywnej serdecznie dziękuję.

Olszewska Elżbieta