Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Reklama
Łukasz Pełszyński - obecnie manager w "Majątku Howieny". Drukuj Email
Poniedziałek, 18 Czerwiec 2018 00:00

 

Spotkanie z absolwentem: Łukasz Pełszyński

24 maja 2018 r. odbyła się wycieczka zawodowa do Majątku Howieny w Pomigaczach koło Białegostoku. Uczniowie z kl. IIITD wraz z p. Barbarą Wysocką i p. Małgorzatą Kryszeń, zapoznali się ze sposobami organizacji imprez okolicznościowych, metodami obsługi gości oraz odbyli spotkanie z absolwentem: Łukaszem Pełszyńskim.Łukasz praktycznie od ukończenia naszej szkoły- klasy kelnerskiej Technikum Gastronomicznego w Białymstoku pnie się po szczeblach kariery zawodowej. W Pomigaczach jest obecnie menagerem. Zajmuje się zarządzaniem. Po krótkim spotkaniu zaczęliśmy zwiedzanie obiektów.

W Mini Zoo spotkaliśmy: małpy, kangury, strusie, lamy, osły, konie, jeżozwierze, bydło szkockie. Oprócz wymienionych ssaków zobaczyć można różnego typu ptactwo takie jak: ary, bażanty, kury.Podczas naszej wycieczki dowiedzieliśmy się, że Majątek Howieny w Pomigaczach to perła podlaskiej Agroturystyki kusząca niezwykłą ciszą.
„W tym niepowtarzalnym klimacie możemy podziwiać uroki dawnej polskiej wsi.” Tak zachęcają na stronie internetowej. „Wspaniały wypoczynek zagwarantuje przybyłym rozległa przestrzeń malowniczej polany, a w klimat sprzed kilkuset lat wprowadzą gości obiekty o zabytkowym charakterze.”
My również przyjrzeliśmy się: starej kuźni „Dziadka Piotra”, ponad dwustuletniej „Chatce pod mchem”, wiatrakowi „Koźlak” , Strażackiej wieży, starej chatce „Państwa Wysockich” lub „Wędzarni z piecem chlebowym”. Można też zajrzeć do chatki noclegowej „Dziupla” i do piwniczki ze starej cegły.Serdecznie dziękujemy za umożliwienie nam zwiedzania majątku!!!
Barbara Wysocka

Zmieniony: Środa, 19 Wrzesień 2018 19:28