Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
ZAPROSZENIE NA XVI PODLASKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 16 Maj 2018 12:30

 

Gorąco zachęcamy Pedagogów oraz Uczniów Szkoły do udziału w prezentacjach, warsztatach i pokazach popularnonaukowych zorganizowanych w ramach tegorocznego Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki pod hasłem „Nauka scala” zintegrował trzy miasta: Białystok, Łomżę i Suwałki oraz działające w nich uczelnie i instytucje kultury.

Szczególnie polecamy Państwu prezentacje w dniach 7-8 czerwca (czwartek i piątek). Swoje pracownie i laboratoria udostępnią wtedy białostockie uczelnie. Będzie można odwiedzić także Białostocki Park Naukowo-Technologiczny i Galerię Arsenał.
Warsztaty rakietowe w BPN-T, pokazy doświadczeń chemicznych i warsztaty udzielania pierwszej pomocy na dziedzińcu Uniwersytetu Medycznego, programowanie robotów LEGO i SUMO na Politechnice Białostockiej, kryminalne zagadki i warsztaty mikroskopowe na Uniwersytecie w Białymstoku, a nawet makijażowy zawrót głowy w Wyższej Szkole Medycznej – przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych propozycji skierowanych do młodzieży szkolnej.

Opis wszystkich imprez znajdą Państwo na stronie XVI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki - www.podlaskifestiwal.pl. Wstęp na imprezy jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na część wykładów, prezentacji oraz warsztatów obowiązują zapisy (poprzez ww stronę).
Wcześniejszą rejestrację polecamy szczególnie grupom zorganizowanym (m.in. szkoły, przedszkola).

Zapisy na poszczególne imprezy będą możliwe od 14 do 28 maja 2018 r. Po tej dacie konieczny będzie kontakt indywidualny z koordynatorami poszczególnych wydarzeń. Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to największe święto nauki w naszym regionie i okazja, aby zwiedzić niedostępne na co dzień uczelniane laboratoria i pracownie oraz spojrzeć na naukę jako wspaniałą przygodę, którą może przeżyć każdy, niezależnie od wieku i posiadanej wiedzy.

Do zobaczenia na XVI Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki!


XVI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki:
4 czerwca w Białymstoku – inauguracja XVI Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki na Politechnice Białostockiej,
5 czerwca w Łomży – Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości przy ul. Akademickiej 1, 6 czerwca w Suwałkach – Park Naukowo-Technologiczny przy ul. Innowacyjnej 1,
7-8 czerwca w Białymstoku – prezentacje w uczelniach i instytucjach partnerskich,
9 czerwca w Białymstoku – Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej 1

Więcej na http://podlaskifestiwal.pl/