Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – uroczystość szkolna Drukuj Email
Środa, 02 Maj 2018 22:35

26 kwietnia 2018 roku, spotkaliśmy się w świetlicy szkolnej aby uczcić kolejna rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie, a drugiej na Świecie nowoczesnej konstytucji wprowadzającej w życie oświeceniowe idee państwa i prawa. 

Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu Narodowego uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych zaprezentowali program edukacyjno-artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Jolanty Baranowskiej i p. Wojciecha Brańskiego, przybliżający okoliczności i następstwa uchwalenia majowej Konstytucji, atmosferę tamtego czasu, a także sylwetki twórców Konstytucji: Hugona Kołłątaja, Stanisława Staszica, Ignacego Potockiego i Stanisława Małachowskiego.

Jako uzupełnienie programu opowiadającego o Konstytucji 3 Maja przedstawiono okoliczności powstania Mazurka Dąbrowskiego – późniejszego hymnu Polski oraz krótką historię polskich barw narodowych, co było związane z obchodzonym  2 maja – Dniem Flagi Rzeczypospolitej  Polskiej. Na uroczystości obecny był p. Błażej Siwiec – wicedyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych.

Na scenie wystąpili następujący uczniowie: Małgorzata Woroniecka, Karolina Ziembicka, Patrycja Ostapowicz, Karolina Kobeszko, Maciej Kaszuba, Jakub Olechno z kl. ITC, Aleksandra Bajko, Patrycja Wróblewska, Weronika Zambrzycka z  kl. ITD,  Zuzanna Chorchiel, Karolina Wołosik oraz Zuzanna Zielińska z kl. ITF.  Za stronę techniczną przedsięwzięcia odpowiadał Sebastian Kitlas z kl. I TF, fotografie wykonał Dominik Kolczykiewicz z kl. II TC.

Jolanta Baranowska,
Wojciech Brański 

 

Zmieniony: Środa, 02 Maj 2018 22:48