Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej – uroczystość miejska 2018 Drukuj Email
Poniedziałek, 16 Kwiecień 2018 08:59

13 kwietnia 2018 roku, w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, przy Pomniku Katyńskim (w Parku Zwierzynieckim), miała miejsce uroczystość związana z 78 rocznicą tej zbrodni.

W obecności pocztów sztandarowych Wojska Polskiego, służb mundurowych, organizacji społecznych oraz białostockich szkół odmówiono modlitwę w intencji ofiar zbrodni katyńskiej. Modlitwę odmówili kapelani wojskowi w obrządku katolickim i prawosławnym.

Kolejnym punktem uroczystości było złożenie wieńców i kwiatów u stóp Pomnika Katyńskiego. Władze Białegostoku reprezentował wiceprezydent Przemysław Tuchliński. Oprócz niego kwiaty złożyli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, władz państwowych i samorządowych, szkół oraz organizacji społecznych.

Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku reprezentował poczet sztandarowy w składzie Klaudia Tyniewicka, Zuzanna Kozłowska z kl. IV TF oraz Dominik Kolczykiewicz z kl. II TC pod opieką Wojciecha Brańskiego.
 
Wojciech Brański
 
 
 Zmieniony: Wtorek, 17 Kwiecień 2018 10:02