Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Sukces Weroniki w Konkursie Wiedzy o Rodzinie Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 22 Marzec 2018 15:05
Pierwszego dnia rekolekcji, 12 marca, do naszej szkoły przybyło 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego, wraz ze swoimi nauczycielami. Młodzież stanęła do rywalizacji w dziewiątej już edycji Konkursu Wiedzy o Rodzinie. Temat, który został w tym roku podjęty, okazał się bardzo ciekawy i aktualny, a dotyczył komunikacji w rodzinie. Ogromnie się ciszę, iż cztery moje uczennice zdecydowały się na pogłębienie treści dotyczących budowania relacji, konstruktywnej komunikacji z najbliższymi, umiejętności asertywnych, gdyż wierzę, iż dotknięcie tych treści zaowocuje w przyszłości dziewcząt. Kryzysy w relacji, konflikty, kłótnie, są wpisane w życie człowieka tak wyraźnie, czy potrafimy jednak pomimo różnic dostrzec w drugim człowieku dobro? Czy potrafimy wyciągnąć dłoń, obdarzyć uśmiechem osobę, z którą trudno nam się nieraz żyje? Czy potrafimy zawalczyć o siebie, naprawiać, zamiast "zamieniać na nowszy model"? Wierzę, że "moje dziewczyny" będą bardziej świadomie i odpowiedzialnie, w postawie miłości pełnej życzliwości, budować w przyszłości związek małżeński, czy inne bliskie relacje. I to jest dla mnie, nauczyciela wychowania do życia w rodzinie, najważniejsze. Ogromnie gratuluję każdej z nich zmierzenia się z tym niełatwym i obszernym w literaturę tematem. Wiadomo, w konkursach wygrywają najlepsi...
Tą najlepszą okazała się Weronika Głódź z klasy 2te, która zajęła zaszczytne, drugie miejsce. Weronice oraz Anetce Otłowkiej (kl.3tf), Monice Markowskiej (kl. 3tf), Marlenie Okuła (kl. 2zb) raz jeszcze serdecznie dziękuję. Dla mnie wszystkie jesteście wygrane !!!

Edyta Turel, nauczyciel wychowanie do życia w rodzinie
 

 
 
 

 
 
 
Zmieniony: Czwartek, 22 Marzec 2018 15:15