Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Reklama
Wycieczka zawodowa do Warszawy Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 12 Listopad 2016 18:31


W dniu 28 października 2016 roku uczniowie ZSG - klasy IV TA, IV TB, III TA, III TB, II TW w ilości 49 osób - pod opieką Pani Grażyny Zawadzkiej, Pani Marii Bazylewicz-Radio oraz Pani Agnieszki Okuniewskiej wzięli udział w wycieczce zawodowej do Warszawy. Celem było zwiedzenie targów branżowych Warsaw Gastro Show.
W targach brali udział producenci urządzeń gastronomicznych, wyposażenia kuchni, żywności i napoi gastronomicznych oraz branży hotelarskiej. Były też obecne firmy cateringowe oraz wydawnictwa oferujące książki kulinarne. Dzień 28.10 to był drugi dzień targów skierowany do profesjonalnych odbiorców oraz uczniów i nauczycieli szkół gastronomicznych. Podczas zwiedzania targów uczniowie obejrzeli pokaz kuchni skandynawskiej realizowany przez Krisa Baszkianina, w którym szczególny nacisk położono na ekologię surowców i wykorzystanie całego produktu. Ponadto uczniowie uczestniczyli w pokazie baristycznym firmy KOREE i w szkoleniu baristycznym „Espresso bez tajemnic”. Odbywały się także pokazy i szkolenia barmańskie w wykonaniu wicemistrza Świata Flair-Krzysztofa Drabika. Uczniowie mogli też skorzystać z oferty Akademii Kelnerskiej p. Grzegorza Górnika. Interesującą ofertę przedstawiły firmy produkujące zastawę stołową – piękne nakrycia o nowoczesnym wzornictwie.
Uważamy, że wyjazd na targi dostarczył nam interesujących informacji z branży gastronomicznej i hotelarskiej. Udał się śpiewająco, gdyż zarówno w drodze do Warszawy jak i powrotnej, młodzież z poszczególnych klas realizowała się w repertuarze różnych przebojów.

Magda Waszczeniuk, uczennica kl. IV TA
 
 
Zmieniony: Sobota, 12 Listopad 2016 19:02