Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Rozstrzygnięcie Konkursu Drukuj Email
Czwartek, 13 Październik 2016 00:00

 

Rozstrzygnięcie Konkursu wiedzy  o Henryku  Sienkiewiczu – „Żyłem i pisałem, krzepiąc serca nadzieją wolności”

Organizatorem konkursu była Szkolna Biblioteka Zespołu Szkół Gastronomicznych w Białymstoku.

 

 
 

 

To kolejna impreza dotycząca popularyzacji czytelnictwa w naszej szkole.

Konkurs  był przeprowadzony w formie pisemnej – test, w dniu 30 września 2016r. na 5 godzinie lekcyjnej(11.40-12.25)  w świetlicy szkolnej.

Wzięło w nim udział 17 uczniów.

Pan Dyrektor Marek Józefowicz zaszczycił nas swoją obecnością i uroczyście rozpoczął konkurs witając wszystkich uczestników. Jednocześnie  podkreślił zaangażowanie uczestników i życzył wszystkim  sukcesów.

Została również zaprezentowana w formie audiowizualnej prezentacja dotycząca życia i twórczości pisarza. Prezentację uzupełniła muzyka z filmu Pan Wołodyjowski- Pieśń o Małym Rycerzu ( W stepie szerokim). Autorem prezentacji był uczeń klasy III ZA: Sebastian Kondel.

 Szkolna komisja konkursowa w składzie:

Przewodniczący komisji:            Joanna Kurszel

Członek komisji:                         Janina Demianowicz

Członek komisji:                         Maciej Kułak

 

 W  dniu 30 września 2016r. oceniła prace uczniów i przyznała:

I  miejsce:            Michał Jeż – kl. IV TG

II miejsce:           Dominika Łupińska – kl. IV TD

III miejsca:         Magdalena Sidorowicz  – kl. IV TD

                           Natalia Grzywa – kl. IV TD

                           Michał Kaliszewski – kl. IV TG

 

Wyróżnienia:       Natalia Minko – kl. III TE

                             Marta Barszczewska  – kl. II TE

                             Sylwia Szczerbińska – IV TD

    Finał konkursu wiedzy  o Henryku  Sienkiewiczu – „Żyłem i pisałem, krzepiąc serca nadzieją wolności” odbył się 10 października 2016r. o godz. 11.40 w świetlicy szkolnej. Gościem specjalnym był dyrektor szkoły - Pan Błażej Siwiec. Zaproszona była również klasa IV TD wraz z wychowawczynią - Panią Danielą Perkowską. Podczas spotkania wyświetlono prezentację multimedialną dotyczącą twórczości Henryka Sienkiewicza. Autorem był zdobywca pierwszego miejsca – Michał Jeż z klasy IV TD. Zaprezentowane były również fragmenty ekranizacji dzieł noblisty. Autorem był zdobywca trzeciego miejsca – Michał Kaliszewski z klasy IV TD. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody, które osobiście wręczył Dyrektor Szkoły. Trudno przecenić też trud włożony przez uczniów w napisanie własnego wiersza poświeconego pisarzowi. Autorkami tego utworu były laureatki konkursu z IV TD: Dominika Łupińska, Sylwia Szczerbińska, Magdalena Sidorowicz i Natalia Grzywa. Poza tym wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe cytaty, które sprawią, że sentencje z twórczości Henryka Sienkiewicza pozostaną w naszej pamięci na zawsze.

  Nauczyciele bibliotekarze BARDZO dziękują : Marcie Barszczewskiej z klasy II TE za perfekcyjnie wykonany portret H. Sienkiewicza Paulinie Prus z klasy  II ZD za poprowadzenie imprezy Gabrieli Tarasiewicz z klasy II ZD za poprowadzenie imprezy Sebastianowi Kondelowi z klasy III ZA za obsługę techniczną podczas spotkania.  

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!  

 nauczyciele - bibliotekarze

 

Zmieniony: Wtorek, 18 Październik 2016 18:14