Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Medal Diligentiae 2016 Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 05 Wrzesień 2016 19:10

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, podczas uroczystości w Auli Magna Pałacu Branickich, Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręczył uczniom i nauczycielom medale „Diligentiae – za pilność”.

Z naszej szkoły wyróżnieni zostali: uczennica klasy III TF Gabriela Łukaszewicz, która zdobyła ona miano "Kulinarnego Talentu 2016 roku" w Konkursie Sztuki Kulinarnej Roberta Sowy na Międzynarodowych Targach EUROGASTRO w Warszawie /szczegóły wyróżnienia/ oraz pan prof. Marek Żuk.

Medal Diligentiae ustanowił w 1786 roku król Stanisław August Poniatowski dla uhonorowania najlepszych uczniów szkół Komisji Edukacji Narodowej. W zapiskach historycznych czytamy, że król świętując w Białymstoku jubileusz 20–lecia koronacji wizytował białostocką szkołę i kazał sobie przedstawić najpilniejszych uczniów, których własnoręcznie dekorował medalami „Diligentiae”.
 
 
 
 
 
 
fotografie za stroną internetową miasta
oraz 

Zmieniony: Poniedziałek, 05 Wrzesień 2016 19:18