Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Reklama
XXII Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 23 Lipiec 2016 20:57


W dniach 17 - 19 czerwca odbył się XXII Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych", który był niezwykłą okazją do spotkania i uhonorowania wolontariuszy i opiekunów z całej Polski.
 
Pięknie położony na południu Polski Prudnik gościł w tych dniach najwspanialszych z kraju, finalistów i laureatów konkursu "Ośmiu Wspaniałych". Na galę został zaproszony Kamil Trykoszko, uczeń klasy III TB, zdobywca wyróżnienia w białostockiej edycji tego konkursu.

Konkurs jest nowoczesnym, edukacyjnym i innowacyjnym sposobem kreowania wśród młodzieży humanitarnych, altruistycznych postaw. Wolontariat dla młodzieży jest doskonałą szkołą charakteru. Wolontariusz żyje w świecie równoległym do mody, trendów, karier, "wyścigu szczurów", konfliktów zbrojnych i polityki.

  • Pomoc drugiemu to esencja czystego dobra - podkreśla Kamil.
  • Wolontariat uszlachetnia, hartuje i poszerza horyzonty, a nade wszystko uczy wielu przydatnych umiejętności, z których większość można z czystym sumieniem wpisać sobie do CV w dorosłym życiu - dodaje nasz finalista.

Kamil od 6 lat służy innym jako wolontariusz, pasjonuje się ratownictwem medycznym, marzy o własnej fundacji oraz pracy z dziećmi zaniedbanymi środowiskowo i rodzinnie. Ma wiele zainteresowań, głowę pełną pomysłów i zawsze otwarte serce na pomoc ludziom w potrzebie.

Skorzystajmy zatem z zaproszenia Kamila, który chce się z nami podzielić chwilami utrwalonymi aparatem fotograficznym. Chwilami, które z pewnością pozostaną na zawsze w sercu Kamila, a w życiu dorosłym wydadzą piękny owoc. Szczerze mu tego życzę.

Edyta Turel
Zmieniony: Sobota, 23 Lipiec 2016 21:02