Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Reklama
Poznaj piękno Polski ! Drukuj Email
Poniedziałek, 09 Maj 2016 22:37

Poznaj piękno Polski !

Skarby to budynki, przedmioty, wizerunki, a także miejsca i krajobrazy, które z racji swego historycznego znaczenia dla narodowej tożsamości oraz płynącej z nich mocy symbolicznej, wreszcie artyzmu wykonania - określamy jako bezcenne. Często olśniewają bogactwem, ale bywają też niepozorne, jak szczątki świętych, dla których złote relikwiarze są zaledwie oprawą.

W roku 55-lecia istnienia Wydawnictwa Arkady znakomita znawczyni polskiej sztuki profesor Maria Poprzęcka stworzyła album 55 polskich skarbów. Od włóczni świętego Maurycego, poprzez Drzwi Gnieźnieńskie, wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, kaplicę pod wezwaniem św. Trójcy na zamku w Lublinie, arrasy wawelskie, Niobe z Nieborowa, „Damę z gronostajem” Leonarda da Vinci, skarb ze Środy Śląskiej aż po tryptyk Jacka Malczewskiego „Idź nad strumienie…” - poznajemy miejsca najbliższe sercu każdego Polaka, najcenniejsze dzieła sztuki w naszym kraju.

Książka jest już dostępna w bibliotece ZSG.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI !!!

Zmieniony: Poniedziałek, 09 Maj 2016 22:46