Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Spotkanie z Pisarką Drukuj Email
Czwartek, 05 Maj 2016 21:05

20 kwietnia 2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości promocji książki znanej białostockiej pisarki i dziennikarki Radia Białystok – Pani Doroty Sokołowskiej „Dźwiękoczułość”. To zbiór poetyckich reportaży, opowieści o ludziach ważnych, czasami zapomnianych.

Impreza odbyła się w VII LO w Białymstoku przy ulicy Wierzbowej, a szkołę reprezentowali:

  • Natalia Boćkowska -  I TD
  • Gabriela Tarasiewicz -  I zd
  • Paulina Prus – I zd
  • Rafał Laskowski - IV TH

Można było również obejrzeć ciekawą wystawę zdjęć autorstwa Pani Joanny Żemojdy.

A oto relacja jednej z uczennic, biorącej na żywo udział:

Dnia 20 kwietnia bieżącego roku w godzinach popołudniowych miała miejsce promocja książki pani Doroty Sokołowskiej pt.: „Dźwiękoczułość”. Spotkanie odbyło się w VII Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Wierzbowej w Białymstoku.

Udział w nim wzięli uczniowie tego otóż liceum oraz goście, w tym delegacja z naszej szkoły licząca 5 osób. Zwolennicy pani Sokołowskiej zadawali z ogromnym podekscytowaniem pytania dotyczące napisania książki. Autorka z przyjemnością odpowiadała na pytania związane z życiem prywatnym, choć mogliśmy dostrzec na jej twarzy chwilę głębszej zadumy. Oprócz tego, że pani Dorota pisze książki, to pełni funkcję „speaker” w radiu. Prowadzi swoje osobiste audycje z przyjemnością, bo jak to powiedziała: „Lubię służyć innym ludziom”. Odkryła małą prawdę na temat rzadkiego słuchania radia przez młode pokolenia. Aby to zmienić, obiecała parę słów skierowanych do osób będących tamtego dnia podczas promocji. Dokładnie pamiętam datę i godzinę. Był to dzień 21 kwiecień, godzina 07:20 rano. Ludzie byli rozradowani taką wyjątkową niespodzianką, a przede wszystkim wdzięczni za tak wielkie wyróżnienie. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem dla pani Doroty Sokołowskiej oraz wręczeniem obrazu namalowanego własnoręcznie przez uczennicę liceum.     Sądzę, że nie był to czas zmarnowany, wręcz przeciwnie, pełen zabawnych i ciekawych chwil. Podczas spotkania, spoglądając na uczestników, widziałam w ich oczach radość i to jak słuchali z pełną determinacją.

Żałujcie, że Was tam nie było!
Natalia Boćkowska - I TD

To spotkanie miało na celu przede wszystkim to, aby zintegrować społeczność szkolną, jak i młodzież z innych szkół, inicjować aktywność uczniów i realizować ich pomysły. Takie akcje niezwykle rozwijają w odbiorcach pasję czytania, a może nawet i pisania własnych książek. I tą popularyzacją czytania będziemy zarażać czytelników z naszej szkoły. A może i wśród nich znajdą się talenty literackie?

opr. Joanna Kurszel
Fotorelacja autorstwa
Gabrieli Tarasiewicz z kl. I zd

 *********

 

Zmieniony: Czwartek, 05 Maj 2016 21:25