Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Wizyta Księdza Arcybiskupa Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 05 Maj 2016 06:34

Dnia 29 kwietnia 2016 r. o godz 11.30 w skromnych progach naszej szkoły gościliśmy Ekscelencję, Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Wizyta odbyła się w ramach wizytacji kanonicznej parafii pw. MB Różańcowej na terenie, której znajduje się nasza szkoła.

Podczas spotkania, młodzież przedstawiła Zespół Szkół Gastronomicznych nie tylko jako szkołę, ale jako miejsce, w którym szczególną wagę przykłada się do kształtowania wśród uczniów postawy miłości Boga i bliźniego. Po zaprezentowaniu działań Szkolnego Koła WOLONTARIATU i Szkolnego Koła CARITAS nastąpiła część artystyczna. Dotyczyła ona rozważań  młodzieży na temat człowieczeństwa, polskości i sensu życia w odniesieniu do obchodzonego uroczyście w tych dniach  Jubileuszu 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Jak zwykle mogliśmy liczyć na występy naszych utalentowanych uczniów: Natalii Minko, Dawida Gałażewicza, Dagmary Beneckiej, Magdaleny Cieśluk i Michała Frejtag. Całość poprowadzili: Kasia Sopek i Łukasz Dudziński.

Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą, błogosławieństwem Księdza Arcybiskupa i żywiołowym wykonaniem pieśni Raduje się dusza ma...

Maria Brańska

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zmieniony: Czwartek, 05 Maj 2016 06:45