Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Reklama
2 wyjątkowe albumy Drukuj Email
Poniedziałek, 18 Kwiecień 2016 23:51

Uprzejmie informujemy, że dzięki szczodrości i uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół Gastronomicznych biblioteka szkolna została wzbogacona o dwie kolejne pozycje. Otrzymane książki to wyjątkowe albumy: „Józef Chełmoński” oraz „Uniwersytet Jagielloński 1364-2014”.
 
Obydwa pochodzą z limitowanej edycji, wszystkie prace drukarskie i introligatorskie zrobiono w Polsce, a duża ich część została wykonana ręcznie. Albumy przemawiają do wyobraźni obrazami, pobudzają zmysły, pozwalają wydobyć dawne smaki i aromaty, usłyszeć brzmienie minionej rzeczywistości. Przeglądane dzieła nakazują oczom nasycić się pejzażami obrazującymi dawne zdarzenia, zabytki, uroki przyrody, niemal poczuć dotyk miłych sercu, pięknych przedmiotów.
 
Józef Chełmoński był przede wszystkim malarzem Ojczyzny, a Kraków jako dawną stolicę każdy Polak nosi głęboko w duszy. Uważamy, że obie pozycje idealnie wkomponowują się nasz zbiór biblioteczny, gdzie posiadamy już takie perły jak „Wojciech Kossak”, „Pejzaże Władysława Reymonta”, „Album Jana Matejki”, „Dziecko w Malarstwie” , „Jan Paweł II”, „Mikołaj Kopernik” i szereg innych.
 
Tradycyjnie szata graficzna powoduje w czytelniku piorunujące wrażenie: pozłacane strony, idealnie skompilowane zdjęcia oraz profesjonalna twarda okładka – te oraz inne cechy wizualne sprawiają, że albumy będą chlubą biblioteki i zajmą uroczyste miejsce podczas corocznej wystawy „Skarby Naszej Biblioteki”.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO BIBLIOTEKI W CELU OBEJRZENIA NASZYCH NOWYCH NABYTKÓW, NAPRAWDĘ WARTO !!!
Nauczyciele Bibliotekarze


Zmieniony: Poniedziałek, 18 Kwiecień 2016 23:55