Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Tomczuk Damian – młody szef kuchni restauracji w Bobrowej Dolinie Drukuj Email
Środa, 06 Kwiecień 2016 22:50
 
W dniu 6.04.2016r. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Białymstoku w klasie III TD odbyło się spotkanie z Damianem Tomczukiem – absolwentem naszej szkoły, który zaledwie 2 lata temu (w czerwcu 2014 r.) ukończył Technikum Gastronomiczne w zawodzie kucharz.

Damian (tak pozwolę sobie o nim mówić, ponieważ przez 4 lata uczyłam technologii gastronomicznej) opowiedział nam o swoich doświadczeniach zawodowych od momentu ukończenia szkoły. Najpierw zdał maturę oraz egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie kucharz.

Swoją pierwszą pracę zawodową rozpoczął jako młodszy kucharz w restauracji Hotelu Silver*** w Białymstoku, a już po sześciu miesiącach pracy awansował tam na kucharza zmianowego. W trakcie pracy odbył staż zawodowy w Hotelu Ibis Styles Wrocław Centrum*** u boku bardzo doświadczonego szefa kuchni pana Rafała Borysa.

Następnie pracował jako szef kuchni w Bistro w Białymstoku, a w między czasie w Hotelu Atlanta*** w Jeżewie oraz w restauracji Alumnat w Tykocinie przy organizacji imprez okolicznościowych.

Od grudniu 2015 r. zaczął pracować jako zastępca szefa kuchni restauracji w Bobrowej Dolinie, a od lutego 2016 r. do chwili obecnej jest tam już SZEFEM KUCHNI.

Damian ciągle doskonali swoje umiejętności zawodowe. Prowadzi także warsztaty kulinarne.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji. Podczas spotkania zadawali pytania dotyczące doświadczeń zawodowych naszego gościa.

Bardzo dziękujemy Damianowi za miłe spotkanie, a jednocześnie jesteśmy niezmiernie wdzięczni za to, że nasi absolwenci chętnie przyjmują nasze zaproszenia na lekcje i dzielą się swoim doświadczeniem zawodowym.

Życzymy jednocześnie powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

Elżbieta Olszewska
 
 
 
 

 
Zmieniony: Czwartek, 07 Kwiecień 2016 07:48