Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Konkurs - "Nasz czysty Białystok" Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 23 Marzec 2016 10:19

Zespół Szkół Zawodowych nr 5 i Stowarzyszenie „Nasze Dojlidy” zapraszają dzieci i młodzież do udziału w 6. Miejskim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym „Nasz czysty Białystok”. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 kwietnia.
 
/// informacje ze strony bialystok.pl ///
 
W ramach konkursu „Nasz czysty Białystok” przygotowano zmagania w dwóch kategoriach: plastycznej i fotograficznej. Konkurs plastyczny przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-III i IV-VI). Chętni powinny przygotować indywidualną pracę plastyczną obrazującą pozytywną rolę obszarów zielonych w miastach, pokazującą potrzebę ich tworzenia i dbania o nie. Praca powinna zawierać treści zgodne z hasłem konkursu: „Białystok, zielony raj – koniecznie o niego dbaj”.

Z kolei konkurs fotograficzny skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników jest przygotowanie fotografii ilustrującej hasło konkursu „Białystok, zielony raj – koniecznie o niego dbaj”. Każdy uczeń może nadesłać maksymalnie trzy zdjęcia, które zostały wykonane samodzielnie.

– Celem konkursu jest zainteresowanie młodych białostoczan przyrodą – mówi zastępca prezydenta Robert Jóźwiak. – Mamy nadzieję, że konkurs zachęci dzieci i młodzież do zwrócenia uwagi na swoje najbliższe otoczenie – na miejską zieleń, na kwestię dbania o tereny zielone.

Konkursowe zgłoszenia należy dostarczyć lub przesłać do 30 kwietnia do Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 przy ul. Antoniuk Fabryczny 40 w Białymstoku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 6 czerwca. Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Konkurs „Nasz czysty Białystok” pod hasłem: „Białystok, zielony raj – koniecznie o niego dbaj” został objęty honorowym patronatem prezydenta Białegostoku. Jego organizatorami są Zespół Szkół Zawodowych nr 5 im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białymstoku i Stowarzyszenie „Nasze Dojlidy”, a współorganizatorem Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

 
Zmieniony: Środa, 23 Marzec 2016 10:29