Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
8 marca w ZSG Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 18 Marzec 2016 10:15

8 marca na dziewczęta w świetlicy szkolnej czekała niespodzianka. Zaproszone  konsultantki z firmy AVON, które  poprowadziły dwie lekcje.

Dziewczęta z klas IV TA, IV TB i IV TH wysłuchały prezentacji na temat profilaktyki raka piersi. Firma Avon od lat prowadzi Wielką Kampanię Życia, która ma na celu zwiększyć świadomość na temat tej choroby. W spotkaniu wzięły udział dwie pielęgniarki, które fachowo wytłumaczyły, jak i kiedy należy się badać. To niezwykle ważne, aby wiedzieć jak się badać, kiedy udać się do lekarza. Przede wszystkim – nie bać się i mieć świadomość, że każda z nas ma wpływ zdrowie własne i naszych bliskich.

Na drugiej lekcji słuchaczkami były dziewczęta z klas I ZA, II ZB,  III ZD, III ZB. Obejrzały prezentację na temat kategorii zapachowych, np. nuta głowy, serca. Dowiedziały się, czym różnią się perfumy od wody toaletowej i wody perfumowanej czy skąd pochodzą składniki wykorzystywane do tworzenia perfum, np. cytrusy – z roślin, czekolada – to składnik sztuczny tworzony w laboratorium, a piżmo – wyciąg z gruczołu jelenia piżmowego. Dziewczyny testowały zapachy i same próbowały odgadnąć, które składniki czują w poszczególnych wodach.

Wszystkim dziewczętom spotkania bardzo się podobały.
 
Podoba nam się też hasło, które pojawiło się w prezentacji:

„Kobiety mają to do siebie, że tam, gdzie dłużej przebywają wnoszą zawsze coś z piękna.”
Autor nieznany

Edyta Turel, Barbara Hryniewicz
 
--------------