Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Dzień Życzliwości 2015 Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 24 Listopad 2015 21:04

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, uchwalony w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju. Do dziś 21 listopada funkcjonuje jako „World Hello Day”. Zwyczaj podchwyciły inne kraje –  uroczystość obchodzona jest w 180 krajach i stanowi idealną okazję, aby zademonstrować chęć pokoju na świecie.
 
W naszej szkole Dzień Życzliwości obchodziliśmy po raz piąty. Cytaty o życzliwości, uśmiechu i przyjaźni pojawiły się na wszystkich korytarzach. Ubrani na zielono uczniowie byli w tym dniu zwolnieni z odpytywania i pisania kartkówek.  Zapewne wielu z tego przywileju skorzystało.

Przy wejściu do szkoły rozdawane były zielone, symboliczne znaczki z sympatycznym  cytatem, aby każdy poczuł się w tym dniu miło. Pojawiła się też tablica z nazwiskami wybranych  w klasach Promotorów Życzliwości.

W świetlicy odbył się apel, w czasie którego  zostali  oni  nagrodzeni dyplomami i symbolicznymi upominkami. Nauczyciele, którzy w wyniku głosowania w całej szkole otrzymali tytuł życzliwego, to: Anna Czyżewska, Magdalena Gierasimczuk i Andrzej Iwaniuk. Gratulujemy.

Trzy klasy: III TA, IV TE i IV TD wzięły udział w konkursie na projekt. Przygotowali piosenki, wiersze, plakaty, potrawy, a nawet filmik. Czy to filmik „Najżyczliwsza klasa w szkole – hotelarze”, czy ciasteczka rozdawane wszystkim zgromadzonym w świetlicy – jury zdecydowało, że klasa III TA zajęła I miejsce i w nagrodę pójdzie do kina. Dwie pozostałe klasy otrzymały torty, wykonane w CKP.

Na zakończenie uroczystości padło parę rad, które warto wcielić w życie, nie tylko w Dniu Życzliwości:
  • * Bądźmy mili i dobrze usposobieni do każdego człowieka
  • * Zdobądźmy się nawet na akt małego wybaczenia, a może nawet wielkiego, jeśli kogoś stać na to będzie.
  • * Bądźmy życzliwi.
  • * A wieczorem z życzliwością poklepmy siebie po ramieniu.

B. Hryniewicz, J. Szydłowska
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zmieniony: Wtorek, 24 Listopad 2015 21:26