Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 30 Wrzesień 2015 22:45
 

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG)

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji  Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej,  która uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie. Projekt adresowany jest do uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież w zespołach 2-4 osobowych pod opieką nauczyciela inwestuje wirtualne 20 000 zł.

Zwycięzcy, czyli zespoły, które uzyskały najwyższą stopę zwrotu ze swoich wirtualnych inwestycji, a także najlepsi finaliści kursu  e-learningowego zdobywają cenne nagrody rzeczowe. Projekt realizowany jest w ścisłej współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie.

SIGG składa się z dwóch odbywających się  równocześnie elementów:

1. Symulacyjna gra inwestycyjna, prowadzona na platformie szkoleniowej GPWtr@der gdzie uczniowie inwestują w akcje spółek z indeksów WIG20 i mWIG40.  Zespoły mają także możliwość wzięcia udziału w dogrywce na kontraktach terminowych na indeksy i waluty.
2. Kurs e-learningowy, obejmujący niezbędną wiedzę o metodach inwestowania oraz  mechanizmach rządzących rynkiem kapitałowym.


Barbara Wysocka