Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Reklama
Symbole, symbole ... czyli nowy słownik Kopalińskiego w ZSG Drukuj Email
Sobota, 19 Wrzesień 2015 18:04

Uprzejmie informujemy, że dzięki szczodrości Dyrekcji Szkoły księgozbiór biblioteczny Zespołu Szkół Gastronomicznych został wzbogacony o książkę Władysława Kopalińskiego pt. „Słownik symboli”


Polecany czytelnikom „Słownik symboli” to nie tylko znakomita pomoc naukowa czy dydaktyczna. Umożliwia mianowicie odkodowanie znaczeń ukrytych w działach zawierających przekaz werbalny lub wizualny, jakie poznajemy każdego dnia. Jest to wszak również pasjonująca lektura, którą świetnie i z przyjemnością się czyta oraz pożywka intelektualna dla każdego potrafiącego docenić dobrą książkę.  Jeżeli dzisiaj, w dobie Internetu kupuje się słowniki, to tylko słowniki opracowane przez Władysława Kopalińskiego – jednego z najwybitniejszych polskich leksykografów, świetnego tłumacza. Szczególnie poleca się czytelnikom ten będący prezentacją katalogu najważniejszych symboli, mianowicie „Słownik symboli”. Jest to autorska, nowatorska oraz z pewnością niezwykle oryginalna propozycja wydawnicza. Stanowi wszak pierwszą – i w istocie efektywną – systematyczną próbę uporządkowania, a także sklasyfikowania symboli.


Polecamy wszystkim uczniom, bo  jak mówił Jean Chevalier:
”żyjemy w świecie symboli, a świat symboli żyje w nas”.

 Nauczyciele Bibliotekarze

Zmieniony: Czwartek, 24 Wrzesień 2015 06:08