Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Karawana Bez Granic 2015 Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 11 Czerwiec 2015 21:23

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dniu 8 czerwca w spotkaniu w ramach Festiwalu Młodzieży Bez Granic, zorganizowanym w: Spodkach" przy ul. Św. Rocha przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury. Głównym organizatorem "Karawany" jest Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Różanymstoku.

Główną ideą Karawany jest spotkanie, wnoszące energię mieszanki kultur i pasji reprezentowanych przez młodych artystów z różnych zakątków świata: muzyków, tancerzy i cyrkowców. Daje to okazję do integracji międzykulturowej, przełamywania stereotypów i uprzedzeń a także sprzyja rozwijaniu zainteresowań i umiejętności.

Spotkanie w "Spodkach" rozpoczęło się od  zachwycającej teatralizowanej prezentacji artystów między innymi z Brazylii, Czech, Łotwy, Izraela i Polski. Obejrzeliśmy bardzo ciekawe popisy artystyczne w takich dziedzinach jak: capoeira, bębny i muzyka Afryki, beat box, jazz, hip – hop, taniec, freestyle, klownada, kostium i makijaż artystyczny.

Po entuzjastycznie przyjętym pokazie talentów młodzież uczestniczyła w bezpośrednich rozmowach i  warsztatach z artystami.  Michał Borowski (I TF) grał na bębnach, Michał Gwoździej (I TG) stawał na rękach (patrz relacja: wrotapodlasia.pl), a Jakub Oleńczuk (I TG) - zwycięzca ostatniej edycji naszego szkolnego konkursu talentów wystąpił wspólnie z utytułowanym muzykiem Vaclavem Novotnym, używającym swojego głosu, tak jak i Kuba, jako instrumentu.

Nasi uczniowie potrafili się  pięknie odnaleźć w idei tego spotkania, bez zahamowań rozmawiając po angielsku i próbując swych sił jako artyści.

Od 15 czerwca przez trzy dni odbędzie się Festiwal Młodzieży w Różanymstoku.

Fotorelacja: Klaudia Tyniewicka kl. I TF
Organizator i opiekun szkolny: Jolanta Baranowska
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zmieniony: Czwartek, 11 Czerwiec 2015 21:35