Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Paweł Kaczmarek - kariera kelnera Drukuj Email
Wtorek, 19 Maj 2015 18:32

Dnia 16 grudnia 2014 roku odbyło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły - Pawłem Kaczmarkiem i uczniami  klasy II Tf oraz p. Anną Obiedzińską (wychowawczynią Pawła i obecnych uczniów).

Paweł Kaczmarek 7 lat temu  ukończył Technikum gastronomiczne w zawodzie - kelner. Chętnie odwiedził stare mury a z młodszymi kolegami  podzielił się  swoją wiedzą i zdobytym doświadczeniem po ukończeniu szkoły. Zaznaczył, że już podczas praktyk zawodowych, które odbywał w zakładach gastronomicznych poza szkołą, wdrażał się w nowe tajniki wiedzy związane z tym zawodem.

Swoją pierwszą pracę rozpoczął w Dworze Czarneckiego w miejscowości Porosły koło Białegostoku i pracuje tam do tej pory. W tym czasie ukończył studia menadżerskie, specjalistyczne kursy barmańskie i ciągle pracuje jako kelner – barman a także jest w zespole rekrutującym nowych pracowników, oceniając ich przygotowanie do zawodu.

Podczas spotkania uczniowie zadawali pytania dotyczące naszego gościa. Paweł chętnie podzielił się z nami zdobytą wiedzą na temat jego specjalizacji. Poinformował nas o wadach i zaletach związanych z zawodem kelnera. Jest to bardzo ciężka praca, która może spowodować choroby zawodowe, ale zarazem jest to praca ucząca nawiązywania kontaktu z różnymi ludźmi, z klientami  innej narodowości.

Nasz gość zdradził nam swoją tajemnicę dotyczącą zamiłowania nie tylko do kelnerstwa ale również do pracy na kuchni. Bardzo dobrze odnajduje się w tym kierunku i nie wyklucza, że będzie pogłębiał swoje zainteresowanie gastronomiczne.

Absolwent szkoły zauważył wiele zmian, które zaszły od czasu ukończenia przez Niego szkoły. Położył nacisk na to, aby korzystać z chwili kiedy mamy okazję zdobywać wiedzę przekazywaną przez nauczycieli. Zachęcił nas do poszerzania swoich zamiłowań nie tylko w szkole, ale również za jej murami czyli, np.: uczęszczanie na praktyki zawodowe do różnych punktów gastronomicznych.

Klasa II TF wyraziła wielką aprobatę spowodowaną osobą jaką jest Paweł Kaczmarek. Serdecznie dziękujemy za rozmowę i mamy nadzieję, że jeszcze nadarzy się okazja spotkania w innych  okolicznościach.

Życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.
 
Przygotowały: Anna Obiedzińska
oraz ucz. II TF Małgorzata Olendzka i Daria Szczechowska
 
******************
 
 
 

 
 
Zmieniony: Wtorek, 19 Maj 2015 18:42