Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Sprawozdanie z Dnia Języka Angielskiego Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 14 Maj 2015 20:36

Dnia 19 marca, w świetlicy Zespołu Szkół Gastronomicznych, odbyło się rozstrzygnięcie 3 następujących konkursów: Konkursu Piosenki Angielskiej, Konkursu Pisarskiego i Konkursu na projekt o temacie „ Miejsce na ziemi, które chciałbym odwiedzić” (A place in the world I would like to visit). Nadzór organizacyjny i merytoryczny nad konkursami sprawowali nauczyciele języka angielskiego z ZSG.

Celem wyżej wymienionych konkursów było zainteresowanie młodzieży piosenką anglojęzyczną, zachęcanie uczniów do wyrażania swoich opinii w postaci pracy pisemnej na dany temat i projektu multimedialnego, propagowanie uczenia się języka angielskiego oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań osobistych uczniów. Oto rozstrzygnięcie konkursów:

* KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ (V EDYCJA)

Uczniowie mieli za zadanie zaprezentowanie dowolnej piosenki anglojęzycznej z podkładem CD bądź instrumentem (soliści lub duety).

I miejsce – Jakub Oleńczuk, Dawid Gałażewicz i Michał Frejtag z kl. III TE w  piosence "Knockin on heaven's door"- Guns N' Roses
II miejsce - Magda Cieśluk z kl. III TA w piosence "Stay with me" -Sam Smith
III miejsce - Ewelina Sokołowska, Barbara Kamińska i Teresa Radziszewska z kl. II TA w piosence "Use sombody"- Kings of Leon
wyróżnienie - Paulina Klepack z kl. II TD w piosence "Hallelujah"- Alexandra Burke

* KONKURS PISARSKI

17 uczniów napisało rozprawkę w języku angielskim na temat: "Zalet i wad podróżowania " (Advantages and disadvantages of travelling).

I miejsce - Natalia Minko z kl. I TE
II miejsce - Jakub Walendziuk z kl. II TE
III miejsce - Wiktoria Maria Major z kl. IV TF

* KONKURS NA PROJEKT/PLAKAT O TEMATYCE „MIEJSCE, KTÓRE CHCIAŁBYM ODWIEDZIĆ”

Uczniowie zaprezentowali 5 prezentacji multimedialnych
 
I miejsce - Kamil Zalewski z kl. ITF, prezentacja o Japonii
II miejsce – Jarosław Młynarczyk z kl. IV TF, prezentacja o Chinach
III miejsce - Milena Dołżyńska z kl. IV TF, prezentacja o Paryżu
wyróżnieni e- Łukasz Giełda z kl. I TG, prezentacja o amerykańskiej cukierni

Dzień Języka Angielskiego okazał się sukcesem. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele bawili się świetnie. Prezentacje uczniów o krajach anglojęzycznych były bardzo różnorodne. Jak co roku pojawił się sympatyczny i rozweselający wszystkich akcent. Tym razem byli to dwaj kowboje Dawid i Szymon z klasy II TG, którzy zaprezentowali piosenkę ze znanego serialu "Strażnik Teksasu", zapracowując tym samym na ocenę dopuszczającą z języka angielskiego.Laughing
 
Tradycyjnie, przebojowy prowadzący Jarek Tomaszuk z kl. IV TF swoją błyskotliwością i humorem zabawiał publiczność i uczestników. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku tradycja Dnia Języka Angielskiego będzie kontynuowana i liczymy, że  jeszcze więcej uczniów zgłosi się do naszych konkursów.

Zespół Nauczycieli Języka angielskiego z ZSG
 
------------------------------