Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Reklama
Karolinie ... Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 10 Luty 2015 23:19
Człowiek jest wielki (...) nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi. 
św. Jan Paweł II
 
 
Karolina Kraszewska – młoda dziewczyna, od prawie 10 lat choruje na stwardnienie zanikowe boczne. Choroba postępuje a w konsekwencji uniemożliwia jej jakiekolwiek samodzielne działanie. Najprostsze czynności może wykonywać tylko przy pomocy innych, albo musi z nich całkiem zrezygnować.
Znajomi, sąsiedzi, przyjaciele nie mogą i nie chcą patrzeć na cierpienie Karoliny.

Kiermasze, imprezy sportowe, akcje i zbiórki pieniędzy zorganizowane przez gminę,  na terenie której mieszka Karolina wyszły dzięki nim poza jej granice. Izabela Kosakowska uczennica ZSG postanowiła poinformować o sytuacji i potrzebach Karoliny szkołę, bowiem Karolina jest naszą absolwentką. Okazało się, że to czego chora potrzebuje przede wszystkim to sfinansowanie niezbędnej  w jej sytuacji rehabilitacji i …..  artykuły codziennego użytku: chemia gospodarcza, kosmetyki, środki higieny itd. 
 
Cóż to za wyzwanie dla ludzi dobrej woli?
 
Nauczyciele i młodzież czekając na Mikołaja tuż przed świętami Bożego Narodzenia stali się sami Mikołajami dla potrzebującej Karoliny. Udało się, bowiem zebrać wszystko to na co chora czekała.

Iza przekazała Karolinie materac odleżynowy podarowany przez p. Pawła Zajczyka. Tuż przed samymi świętami, korzystając z uprzejmości p. Marka Hryniewicza wszystkie dary dotarły na miejsce- środki czystości o wartości ok. 300 zł, 1000 zł w gotówce, pościel, ręczniki, ścierki oraz drobne prezenty Karolinie i Jej Babci. Wzruszeniom i podziękowaniom nie było końca.

Karolina jest pełna nadziei i pogody ducha. Mimo, że mówienie sprawia jej trudność nie poddaje się. Lubi mówić i bardzo ją cieszy, gdy inni starają się ją cierpliwie wysłuchać.
 
Wielkim przeżyciem było dla niej udzielenie króciutkiego wywiadu do lokalnej telewizji, który można było zobaczyć w białostockim Obiektywie (http://bialystok.tvp.pl/18132009/19122014-godz-1830. - relacja od 11:40) Jak to wspaniale, że dzieją się dobre rzeczy, o których można powiedzieć innym. Czy człowiek jest wielki przez to czym dzieli się z innymi? Myślę, że przez to, że dzielimy się z innymi tych potrzebujących także czynimy wielkimi i ważnymi… dla nas.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i udział w zbiórce, ale myślę, że sama świadomość dobra, jakie stało się udziałem społeczności naszej szkoły, powinna nieść ogromną satysfakcję nam wszystkim i zachęcać do dalszej współpracy. Czego serdecznie życzę sobie oraz wszystkim nauczycielom i uczniom naszej szkoły.      

Każdy też może dalej wpłacać pieniądze na konta Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" (nr 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 lub 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660). W tytule należy wpisać: 6003 - Kraszewska Karolina - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
 
Maria Brańska
wraz z Barbarą Hryniewicz, Ewą Olendzką, Joanną Szydłowską i Beata Żukowską
 
---------------
 
 
Zmieniony: Wtorek, 10 Luty 2015 23:31