Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Zbigniew Bielawski - właściciel Sali Bankietowej „Magnolia” Drukuj Email
Sobota, 14 Czerwiec 2014 07:50
 
Tegoroczni absolwenci – technicy  organizacji usług gastronomicznych – spotkali  się przy kawie i ciasteczku z właścicielem Sali Bankietowej „Magnolia” w Białymstoku. Jest nim nasz kolejny absolwent - pan Zbigniew Bielawski.
 
 
Pan Zbyszek zdobył zawód kelnera i  przez kilka lat po ukończeniu szkoły pracował w swoim zawodzie. Później (przez pewien czas razem z siostrą) prowadził działalność gospodarczą w budynku Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Była to kawiarnia. W tym samym czasie pan Bielawski produkował wyroby cukiernicze i garmażeryjne do sieci sklepów detalicznych. Prowadził też trzy bufety na terenie miasta, między innymi w Urzędach Skarbowych.
 

 

 Od czterech lat w wybudowanej przez siebie sali bankietowej prowadzi działalność gastronomiczną na miejscu i cateringową oraz nadal produkuje wyroby garmażeryjne. Jest to interes rodzinny. Pomagają mu w nim żona i syn (również absolwent naszej szkoły) oraz pracownicy.

Pan Bielawski jest kolejną życzliwą osobą, która podzieliła się swoim doświadczeniem i cennymi wskazówkami z „młodszymi kolegami”.

DZIĘKUJEMY!  

     
Marta wręcza panu Zbyszkowi drobny upominek – aniołka zakupionego w kwiaciarni „Leśna”, prowadzonej przez absolwentkę naszej szkoły – panią Lucynę Kakareko  (zobacz)

Ewa Olendzka i Barbara Wysocka
Zmieniony: Sobota, 14 Czerwiec 2014 08:03