Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Radosław Majewski – dietetyk Drukuj Email
Piątek, 06 Czerwiec 2014 20:17

W dniu 4. 06. 2014 r. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Białymstoku w klasie II ZB kucharz odbyło się spotkanie z dietetykiem, specjalistą zdrowia publicznego Radosławem Majewskim – absolwentem naszej szkoły.

Radek (tak pozwolę sobie o nim mówić, ponieważ sama Radka uczyłam) opowiedział nam o swoich doświadczeniach zawodowych od momentu ukończenia szkoły w Technikum Gastronomicznym o profilu żywienie zbiorowe. Najpierw zdał maturę, a następnie jako finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu w Bydgoszczy wybrał studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
 
Aktualnie jest pracownikiem w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Białymstoku, a ponadto prowadzi własną firmę Centrum Dietetyki Stosowanej, w której doradza jak należy się prawidłowo odżywiać, aby zachować dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne zarówno w zdrowiu jak i w poszczególnych jednostkach chorobowych.

Młodzież z uwagą i dużym zainteresowaniem wysłuchała wszystkich informacji przeplatanych spostrzeżeniami z pracy w poradni dietetycznej.

Serdecznie dziękujemy Radkowi za miłe i bardzo sympatyczne spotkanie, a jednocześnie jesteśmy ogromnie wdzięczni za to, że nasi absolwenci bardzo chętnie przyjmują nasze zaproszenia na lekcje i dzielą się swoimi doświadczeniami zawodowymi.

Elżbieta Olszewska

*****************
 
 
 
 
 
 
 
Zmieniony: Piątek, 06 Czerwiec 2014 20:24