Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Paweł Wojciechowicz - manager w Santanie Drukuj Email
Wtorek, 01 Kwiecień 2014 06:14

 

Dnia 26 marca 2014 roku odbyło się spotkanie z absolwentem Technikum Gastronomicznego - Pawłem Wojciechowiczem, który w roku 2009 ukończył klasę o specjalności - kelner. Paweł podczas spotkania z klasą I TE opowiadał uczniom i nauczycielom o swojej karierze, którą rozpoczął będąc jeszcze uczniem naszej szkoły.

Na początku pracował jako kelner w Dworku „Tryumf” w Księżynie, a następnie został zatrudniony w istniejącej od 1999 roku restauracji „Santana” przy ulicy Baranowickiej 55 w Białymstoku, gdzie awansował na stanowisko menedżera.

W trakcie rozmowy uczniowie zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania zarówno części bankietowej, jak i hotelowej. Paweł poinformował, jakie imprezy okolicznościowe są organizowane w lokalu, a także na czym polega związana z tym praca kelnerów i kucharzy. Uczniom został przedstawiony  również raport sporządzany  co miesiąc przez administrację hotelu dla Głównego Urzędu Statystycznego, mówiący m.in. o tym, z jakich krajów pochodzą goście hotelowi.

Pytania kierowane ze strony uczniów dotyczyły głównie rodzaju umów, na podstawie których zatrudniany jest personel, rozwiązań prawnych przy zatrudnianiu osób niepełnoletnich, a także możliwości pracy w trakcie wakacji.

W swojej rozmowie Paweł podkreślił walory Zespołu Szkół Gastronomicznych, zachęcił uczniów do zdobywania jak najszerszej wiedzy podczas zajęć praktycznych, a także na różnorodnych kursach zawodowych. Na koniec uczniowie klasy I TE wyrazili zadowolenie z możliwości spotkania z absolwentem naszej szkoły, który odniósł sukces w branży gastronomicznej.

Serdecznie dziękujemy  Panu Wojciechowiczowi za ciekawe spotkanie i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.
Sporządził - Adam Kaczanowski
 
 
 
 
Zmieniony: Wtorek, 01 Kwiecień 2014 21:46