Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Martyna Bogomaz - studentka matematyki finansowej Drukuj Email
Niedziela, 08 Grudzień 2013 21:30
 


Dnia 8 listopada 2013r. odbyło się spotkanie z absolwentką Zespołu Szkół Gastronomicznych - Martyną Bogomaz.

Martyna jest studentką studiów magisterskich na Uniwersytecie w Białymstoku na kierunku - matematyka finansowa. Podczas spotkania z klasą III TE opowiadała o swojej „karierze zawodowej” po ukończeniu naszej szkoły w roku 2010.

„Już od początku nauki bardzo lubiłam matematykę. Przyswajanie jej tajników nigdy nie sprawiało mi trudności. W Technikum Gastronomicznym skupiłam się na porządnym przygotowaniu do matury z matematyki, gdyż  ten  egzamin po raz pierwszy po długim czasie został wprowadzony jako obowiązkowy. Dużo pomagałam w nauce koleżankom z klasy, rozwiązywałyśmy razem  zadania. Spotykając się z koleżankami  tłumaczyłam im  niezrozumiałe  zagadnienia, przez co sama utrwalałam nauczany materiał.

Po zdaniu bardzo dobrze matury zaczęłam studia na kierunku matematyka ogólna na Uniwersytecie w Białymstoku. Początki były bardzo trudne. Musiałam nadrobić niektóre zagadnienia matematyczne. Wiele razy zmagałam się z wątpliwościami, czy sobie poradzę. Dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości  ukończyłam pierwszy rok studiów, a w następnych semestrach dostawałam  nawet stypendia naukowe.

Ukończyłam kurs pedagogiczny, odbyłam praktyki w szkołach: podstawowej, gimnazjum i ponadpodstawowej.

Chciałabym pracować z młodzieżą, uczyć w szkole. Obecnie jestem na pierwszym roku studiów II stopnia na matematyce finansowej. Studia te dadzą mi podstawy finansów i rachunkowości, które to umiejętności  przydadzą się każdemu w życiu codziennym.
Cieszę się, że ukończyłam te studia, robię to co lubię, co mnie pasjonuje. Udzielam korepetycji, jestem  na bieżąco z podstawą programową, znam standardy wymagań egzaminacyjnych.

Radzę uczniom, aby nie poddawali się mimo różnych trudności. Trzeba się przełamywać i realizować swoje marzenia. Warto jednak się uczyć . Żeby coś w życiu osiągnąć, ważna jest wiedza, kultura osobista, podejście do drugiego człowieka, komunikacja z drugim człowiekiem”


Mam nadzieję, że to spotkanie z absolwentką Martyną zachęci młodzież do systematycznej pracy i realizowania swoich marzeń. Uczniowie tej klasy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści starszej koleżanki, zadawali pytania, dzielili się refleksjami na temat konieczności nauki.
 
Zofia Szekalska