Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Marcin Zalewski - barista z firmy Essenza Catering Drukuj Email
Niedziela, 01 Grudzień 2013 18:45

 
Dnia 25 listopada 2013 roku w pracowni obsługi konsumenta obyło się spotkanie z Marcinem Zalewskim, który sześć lat temu ukończył Technikum Gastronomiczne w zawodzie kelner. 
 
Marcin na spotkaniu z klasą III TB, a potem z III TF opowiedział  naszym uczniom i nauczycielom, historię swojej kariery. Pracę rozpoczął jako kelner jeszcze w trakcie nauki, poznał zawód kelnera od zmywaka i szmaty do obsługi indywidualnych bardzo wymagających gości. Miał też epizod ze studiami w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, ale jak twierdzi to nie było to - czego szukał dla siebie w życiu.
 
Cztery lata temu zainteresował się kawą, postanowił zostać baristą. Wraz ze swoją partnerką założyli firmę Essenza Catering, a następnie ich pierwszą kawiarnio - piekarnię „Baristację”. Doskonali się nieustannie, ma wiele marzeń i zainteresowań oraz wiele ciekawych zleceń, które umożliwiły mu szereg podróży i dały możliwość zwiedzenia Polski i innych krajów.
 
strona firmy ---> http://www.essenza-catering.pl/   i   
 
Podkreślał, że do tego wszystkiego doszedł ciężką pracą, twierdził, że każdy z naszych uczniów może osiągnąć to samo, ale trzeba się określić i  wiedzieć czego się chce. Podzielił się z nami swoją wiedzą na temat kawy, zademonstrował sposoby parzenia różnych rodzajów kaw oraz sztukę malowania mlekiem na powierzchni kawy – latte art. Z każdego słowa biła pasja i satysfakcja z wykonywanego zawodu i szkolenia młodszych kolegów, można powiedzieć, że to misja, którą konsekwentnie realizuje. Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie.
 
Maria Bazylewicz-Radio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zmieniony: Niedziela, 01 Grudzień 2013 19:55