Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Spotkanie integracyjne SK Caritas i Wolontariatu Drukuj Email
Środa, 28 Listopad 2012 23:04

23 listopada wraz z wolontariuszami Szkolnych Kół Caritas oraz Kół Wolontariatu z białostockich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięliśmy udział w corocznym spotkaniu integracyjnym z cyklu „Spotkanie z ciekawym człowiekiem”.

Tym razem gościem specjalnym był Szymon Hołownia, znany dziennikarz i publicysta, współprowadzący program "Mam talent", autor wielu książek o tematyce religijnej np. „Kościół dla średnio zaawansowanych”,  „Tabletki z krzyżykiem”, „Bóg. Życie i twórczość”, „Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie”.

Spotkanie rozpoczęła Msza Święta w białostockiej Katedrze, następnie przeszliśmy do Zespołu Szkół Katolickich, gdzie na sali gimnastycznej zgromadziło się ponad pół tysiąca młodych ludzi.

Wolontariusze zasypywali gościa pytaniami dotyczącymi życia zawodowego, podróży, pracy w telewizji oraz zainteresowań. Hołownia wspomniał, że zwiedził ponad 60 krajów, ale jego serce pozostało w Afryce, gdzie średnio trzy razy w roku przebywa jako wolontariusz. Do tej pory napisał 8 książek i właśnie ta praca jest jego największą pasją (pomysł ma na co najmniej drugie tyle). Powiedział, że każdy dzień rozpoczyna Mszą Świętą; w swym bardzo intensywnym i pracowitym życiu godzinę dziennie stara się poświęcić tylko Bogu.

Hołownia wspomniał czasy, kiedy mieszkał w Białymstoku, chodził do szkoły, mówił też o szacunku do innych ludzi, o wolności człowieka i bogactwie chrześcijaństwa. Udzielił również zebranej młodzieży rady na przyszłość, mówiąc: „wygrywasz tylko wtedy, kiedy robisz to, co lubisz”.

Spotkanie było bardzo interesujące i przebiegało w przyjaznej atmosferze. Cieszę się, że razem z innymi wolontariuszami z naszej szkoły mogłam wziąć w nim udział.

Dominika Borowska, kl. II TF
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zmieniony: Środa, 28 Listopad 2012 23:11