Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Wyszukiwarka
Beskidzki Konkurs Młodych Barmanów w Cieszynie Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 28 Czerwiec 2012 11:25
 
 
III miejsce na Beskidzkim Konkursie Młodych Barmanów w Cieszynie.

Sukcesem zakończył się występ naszego ucznia Sebastiana Kraśnickiego kl. IV TB na Beskidzkim Konkursie Młodych Barmanów. 1 czerwca czyli w Dzień Dziecka Sebastian wziął udział w VII Beskidzkim Konkursie Młodych Barmanów w oddalonym o ok. 620 km od Białegostoku, Cieszynie.
 
Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować po 4 porcje cocktaili własnego autorstwa w dwóch kategoriach:
  • SHORT FANCY MOCKTAIL (bezalkoholowy short drink) czas na przygotowanie 5 minut  
  • LONG FANCY DRINK (alkoholowy long drink) czas na przygotowanie 7 minut.
 
Po wylosowaniu 4 numeru startowego w tzw. Garnish Room-ie Sebastian przygotowywał dekoracje do swoich napojów oraz kompletował potrzebny sprzęt. Chwile potem z uśmiechem na twarzy pojawił się na scenie przy jednym z 3 stanowisk. Niemal bezbłędnie przygotował własnego autorstwa cocktaile, które bezpośrednio ze stanowiska powędrowały do jury degustacyjnego. Warty odnotowania jest fakt, że w obydwu kategoriach napoje Sebastiana pod względem aromatu były oceniane najwyżej w całym konkursie. Kilka godzin po występie przyszedł czas na ogłoszenie wyników.
 
Sebastian zajął III miejsce w kat. LONG FANCY DRINK oraz IX miejsce w kat. SHORT FANCY MOCKTAIL w gronie 27 uczestników.

Sebastian:
Warto było przejechać całą Polskę. III miejsce w takim konkursie jest sporym osiągnięciem. Muszę przyznać, że stres był dużo mniejszy w porównaniu do mojego pierwszego konkursu na Olimpiadzie Młodych Barmanów. Być może doświadczenie nabrane w Warszawie pomogło w odniesieniu sukcesu w Cieszynie.

Ucznia do konkursu przygotowywała
Pani mgr inż. Maria Bazylewicz-Radio
 
*****************
 
 
Zmieniony: Czwartek, 28 Czerwiec 2012 11:30