Menu główne
- - - - - - - - - - - - - - - -
Historia i WoS
- - - - - - - - - - - - - - - -
Przebsiębiorczość
- - - - - - - - - - - - - - - -
Żywienie
- - - - - - - - - - - - - - - -
English Website
Fascynacje
- - - - - - - - - - - - - - - -
Ścieżki kariery zawodowej absolwentów
- - - - - - - - - - - - - - - -
Gastronomik wczoraj i dziś
Konkurs Gastronomiczny
Wyszukiwarka
Reklama
Wyjście chemików na Kampus Uniwersytetu w Białymstoku Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 20 Grudzień 2018 14:43
Dnia 5 grudnia bieżącego roku 12 osobowa grupa uczniów wraz z Panią profesor Ireną Charytoniuk wybrało się na Kampus Uniwersytetu w Białymstoku. Najpierw na Wydziale Biologiczno - Chemicznym w auli uniwersytetu wysłuchaliśmy wykładu pt. "Czy chemia truje? Fakty i mity." Wykład ten był bardzo ciekawy i interesujący. Wykładowca przekazywał nam informacje w sposób naukowy ale także żartobliwie i zrozumiale. Następnie wybraliśmy się na zwiedzanie budynku Instytutu Chemicznego i sal chemicznych w których codziennie studenci nabywają nowej wiedzy i umiejętności. W tych salach oglądaliśmy różnego rodzaju sprzęt laboratoryjny, który wykorzystywany jest do badań chemicznych. Największe wrażenie zrobiła na nas maszyna z polem magnetycznym, która umożliwia między innymi wykrycie różnego rodzaju guzów w organizmie człowieka. Podczas pobytu na uniwersytecie mieliśmy również możliwość rozmowy ze studentami tamtejszej uczelni, którzy krótko opowiedzieli nam jak wygląda ich nauka w praktyce. Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny mieliśmy możliwość pogłębić swoją wiedzę w nieco inny sposób niż dotychczas w szkole.

Monika Markowska, Aleksandra Roszczenko